Hakkımızda

Turkuaz 2000 yılında hastanelerin kullandığı medikal kimyasalların üretimini yapmak üzere kurulmuştur. Öncelikle ultrason ve ekg jeli üretimiyle başladığı bu yolculukta sektörünün öncüsü olmayı ve ilkleri gerçekleştirmeyi başarmıştır.

Argeye ve belgelendirmeye yaptığı yatırımlarla bu konumunu pekiştirmiş, 2004 yılından itibaren ihracata başlamıştır. Bu gün ürettiği medikal ürünlerin %70 ni 92 ülkeye ihraç etmektedir. Ürettiği bazı ürünler ile de dünyada ilk 3 firma arasına girmeyi başarmıştır.

2010 yılından itibaren her geçen gün büyüyen bir sektör olan otc, dermokozmetik ve kişisel bakım ürünleri konusunda yatırım kararı almış, Arge ve pazar çalışmalarının da tamamlanmasıyla 2012 yılında konicare –joydrops ve biodrops markaları ile pazara girmiştir. %90’lık bir oranla ihracat yaptığı bu ürün grubunda, iç piyasada ise marka değeri olan birçok firmaya da private label üretim gerçekleştirmektedir.

Vizyonumuz

Tüketicilerimizi, müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve hissedarlarımızı her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider bir kimya ve ilaç şirketi olmak.

Ürünlerimiz ile iç ve dış pazarlarda, “kaliteli ürün, ulaşılabilir fiyat” felsefesi ile yaşam kalitesini yükseltmek isteyen tüketicilerin beklentilerini karşılar.

Misyonumuz

Turkuaz medical-otc-dermokozmetik ve kişisel bakım ürünlerini geliştirip. İnsan ve çevre sağlığına zarar vermeksizin uluslar arası standartlarda ürün üretmeyi ilke edinmiştir.

Ürünlerimiz ile iç ve dış pazarlarda, “kaliteli ürün, ulaşılabilir fiyat” felsefesi ile yaşam kalitesini yükseltmek isteyen tüketicilerin beklentilerini karşılar.

Değişen dünya trendleri doğrultusunda üstün AR-GE çalışmalarımız ve büyük üretim kapesitesi ile ihtiyaca yönelik ürünler üretir.

Pazarın gelişmesi ve büyümesi için gerekli çalışmaları yapar. Ve bu doğrultuda büyür. Şirket içinde nitelikli, heyecanlı, yetkin ve mutlu çalışanlar için gerekli moral ve motivasyonu sağlarız.

Değerlerimiz

  • Dürüstlük ve Şeffaflık,
  • Sorumluluk ve Rekabet,
  • Adalet,Çevreye Duyarlılık ve Mükemmeliyet
  • Karşılıklı Saygı ve Sevgi
  • Çalışanların ve Müşterilerin Mutluluğu
  • Yerel Kültürlere Saygı, Sosyal Sorumluluk Bilinci